Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

KRUGER & MATZ

Słuchawki Soul 2

Słuchawki

Marka Kruger&Matz, wprowadzając na rynek rozmaite produkty, już niejednokrotnie pokazała, że potrafi nieźle zaskoczyć klientów. Takim pozytywnym zaskoczeniem dla nas okazały się nauszne przewodowe słuchawki Soul 2. Mieliśmy przyjemność przetestować białą wersję kolorystyczną tego modelu.

Już samo pudełko – duże i solidne – stara się nam wiele przekazać na temat tego, z jakim produktem mamy do czynienia i czego możemy spodziewać się po jego otwarciu.

Słuchawki

Oprócz słuchawek wykorzystujących obudowę z matowego tworzywa sztucznego wewnątrz opakowania znajdziemy przewód słuchawkowy, który podłącza się do prawego nausznika.

Słuchawki

Przewód ma długość 1,2 m, co obecnie jest raczej standardem w tego typu słuchawkach. Na przewodzie, zakończonym wtykiem jack 3,5 mm, znajduje się uniwersalny, jednoprzyciskowy pilot z mikrofonem, który pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych we współpracy ze smartfonami.

Słuchawki

W zestawie otrzymujemy też sztywny, zasuwany pokrowiec, z wykorzystaniem którego możemy wygodnie przechowywać i przenosić słuchawki, bez obawy o ich uszkodzenie.

Słuchawki

Umieszczenie słuchawek w pokrowcu ułatwia składana konstrukcja pałąka. Długość pałąka modelu Soul 2 jest regulowana w pewnym zakresie. Pozwala to na wygodne dopasowanie rozmiaru słuchawek do głowy użytkownika. Nauszniki nie obracają się ani nie odchylają, niemniej jednak miękkie poduszki nauszników dobrze przylegają do uszu, co zapewnia skuteczną pasywną izolację słuchacza od dźwięków otoczenia, a jednocześnie nie powoduje nadmiernego zmęczenia użytkowaniem słuchawek.

Słuchawki

Zarówno pałąk modelu Soul 2 (od wewnątrz), jak i poduszki nauszników pokryte zostały ekoskórą. Nauszniki skrywają duże, 40-milimetrowe przetworniki elektroakustyczne, które według danych producenta zapewniają pasmo przenoszenia od 30 Hz do 16 kHz (przy impedancji 32 Ω). Dobrej jakości wykonanie modelu Soul 2 i przyzwoite parametry techniczne idą w parze z solidnym brzmieniem. Przewodowe słuchawki Soul 2 brzmią czysto, a niskie tony są delikatnie podkreślone w porównaniu do reszty przetwarzanego pasma akustycznego. Podobnego brzmienia można było doświadczyć już w innych, wcześniejszych modelach tej marki. Czyżby Kruger&Matz starał się wyrobić nie tylko charakterystyczny dla siebie design, ale też rozpoznawalne dla marki brzmienie słuchawek?

Słuchawki

Słuchawki Soul 2 dostępne są również w czarnej wersji kolorystycznej. Model ten można nabyć za ok. 250 zł. W tej cenie niewiele jest modeli, które oferowałyby podobną jakość wykonania i brzmienia.

W ofercie marki Kruger&Matz znajduje się także bezprzewodowa wersja testowanego przez nas modelu, obsługująca standard Bluetooth i kodek aptX.

2017-06-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket