Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ULTRASONE

Słuchawki Signature Studio. Do studia nagrań i nie tylko

Słuchawki Signature Studio.

Oferta modeli firmy Ultrasone powiększyła się o nauszny model Signature Studio – solidnie zbudowane zamknięte słuchawki, oferujące bardzo dobrej jakości brzmienie i komfort użytkowania.

Model Signature Studio został stworzony z myślą o różnorodnych zastosowaniach. Sprawdzi się zarówno w profesjonalnych studiach nagraniowych, jak i podczas pracy w terenie. Słuchawki wyróżniają się realistycznym dźwiękiem, bardzo dobrym ekranowaniem oraz solidną, odporną na uszkodzenia konstrukcją. W pałąku i muszlach zastosowano to samo mocne tworzywo jak w modelach z serii Pro. Materiały poduszek użytych na pałąku i muszlach także charakteryzują się dużą trwałością.

Opatentowane rozwiązanie S-Logic Plus zapewnia odpowiedni rezonans przestrzenny i umożliwia doskonałą analizę reprodukowanego dźwięku. Dzięki technice S-Logic można operować sygnałem o natężeniu od 3 do 4 dB mniejszym, by zapewnić taką samą postrzeganą przez użytkownika głośność. Znacząco zmniejsza to poziom zmęczenia słuchowego, które jest nieodłącznym elementem zwłaszcza długich studyjnych sesji ze słuchawkami na uszach.

Poza techniką S-Logic Plus również sama konstrukcja słuchawek Signature Studio przyczynia się do wyjątkowego komfortu użytkowania ich w trakcie nawet wielogodzinnych sesji odsłuchowych. Wpływają na to przede wszystkim miękki pałąk oraz mała masa słuchawek (zaledwie 290 g). Słuchawki dobrze dopasowują się do kształtu głowy, a oddychające materiały zapobiegają nieprzyjemnemu poceniu się uszu. Zamknięta konstrukcja modelu Signature Studio efektywnie odcina użytkownika od zewnętrznych dźwięków. Dzięki temu może on całkowicie skupić się na tym, co najważniejsze – na muzyce.

Pokryte warstwą tytanu 40 milimetrowe membrany mylarowe mają rozmiar umożliwiający szczegółowe przetwarzanie odsłuchiwanego dźwięku. Ich pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 8 Hz do 40 kHz. Pokrycie membran warstwą jednego z najtwardszych znanych materiałów – tytanu – zapewnia dużą rozdzielczość i precyzję odtwarzanego materiału.

W komplecie znajdują się solidne etui ochronne, a także trwały, 3-metrowy kabel zakończony jackiem 6,3 mm (do stosowania w studio) oraz drugi, krótszy (o długości 1,2 m) kabel zakończony wtykiem jack 3,5 mm.

W trakcie projektowania słuchawek Signature Studio specjaliści z firmy Ultrasone skupili się przede wszystkim na profesjonalnym zastosowaniu tego modelu, biorąc pod uwagę pomysły i sugestie muzyków oraz inżynierów dźwięku z całego świata. Każdy egzemplarz Signature Studio jest ręcznie wykonywany w fabryce Ultrasone w Raucherberg w Bawarii. Sugerowana cena detaliczna modelu Signature Studio wynosi 2090 zł.

2017-06-17

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket