AUDIO CENTER POLAND

Brytyjskie audio w Polsce

W warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski odbyła się konferencja szkoleniowa firmy Audio Center Poland, wyłącznego dystrybutora w naszym kraju m.in. takich brytyjskich marek jak Monitor Audio, Ruark Audio czy Roksan.

Impreza była zarówno dla dealerów, jak i dla dziennikarzy okazją do bliższego poznania nowości z oferty produktowej Audio Center Poland, a także zasad serwisowania sprzętu przez tego krakowskiego dystrybutora.

Na szkoleniu, oprócz przedstawicieli Audio Center Poland, obecni byli reprezentanci wspomnianych wcześniej brandów – Delphine Dall z firmy Monitor Audio i Richard McKinney z firmy Ruark Audio. Swoją obecnością zaszczycił również Mirosław Ostrowski, dyrektor techniczny Radia Wrocław, który podzielił się z zebranymi ogromną wiedzą na temat radiofonii DAB+. Choć obecnie rozwój DAB+ w Polsce został „zamrożony”, jeśli chodzi o poszerzanie zasięgu, to jednak wciąż pojawiają się nowe programy radiowe kreowane przez nadawców publicznych.

Podczas spotkania przedstawiciele Audio Center Poland poinformowali m.in. o zakończeniu współpracy z firmą Naim. Umowa dystrybucyjna wygasa z końcem sierpnia tego roku. W ofercie spółki Audio Center Poland pojawiły się jednak nowe brandy – Neat Acoustics (producent kolumn głośnikowych) i Roksan (producent audiofilskich gramofonów i elektroniki audio).

Jednym z głównych elementów spotkania było omówienie najnowszej, szóstej już generacji kolumn głośnikowych Monitor Audio z serii Silver. Znalazło się w niej aż 9 modeli. W porównaniu z poprzednią wersją oferują one cieplejsze brzmienie, z lepszym odwzorowaniem detali. Bas jest lepiej skontrolowany (szczególnie w modelach Silver 50 i Silver 200), co sprawia, że kolumny mogą stać bliżej ściany. Nowa seria dostępna jest w aż 6 kolorach, m.in. w nowym odcieniu – Satin White. Nie ma natomiast białej wersji kolorystycznej wykończonej na wysoki połysk. Więcej informacji na temat serii Silver 6G można znaleźć w tym wydaniu „InfoMarketu” w dziale z nowościami audio.

Na szkoleniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat brytyjskiej rodzinnej firmy Ruark Audio, produkującej świetnie brzmiące, a do tego doskonale się prezentujące, designerskie radioodbiorniki DAB+. W Polsce Ruark Audio nie jest jeszcze tak popularny, jak w Wielkiej Brytanii, gdzie firma obecna jest na rynku już od ponad 30 lat. Swoją działalność rozpoczynała jako… producent kolumn głośnikowych. Zmieniająca się sytuacja na rynku audio i rosnące zapotrzebowanie na radioodbiorniki sprawiło, że w 2006 r. na rynku pojawiła się pierwsza generacja radioodbiornika Ruark Audio R1. Modele tej marki zdobywają wiele nagród, przyznawanych m.in. przez fachowe magazyny branżowe. Urządzenia tego brytyjskiego producenta można spotkać nawet w wyposażeniu hoteli – i to nie tylko w Londynie, ale na całym świecie. Z radioodbiorników Ruark Audio chętnie korzystają też znane postaci filmu i estrady, m.in. Nicolas Cage czy Michael Bublé.

Podczas spotkania mogliśmy też bliżej poznać urządzenia marki Roksan, w tym modele z audiofilskiej serii K3. Szczegółowe informacje, podobnie jak w wypadku kolumn Silver, przedstawiła Delphine Dall z firmy Monitor Audio, która jest obecnie właścicielem Roksana. Sprzęt można było również zobaczyć na ekspozycji przygotowanej w sali konferencyjnej hotelu Radisson Blu Sobieski. Choć Roksan zaczynał od produkcji gramofonów, to obecnie w ofercie tej brytyjskiej firmy znajduje się wiele innych zaawansowanych technicznie urządzeń do systemów stereo. Modele Roksana to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników dobrego, nie tylko analogowego brzmienia.

Spotkanie otworzył Grzegorz Surowiec z Audio Center Poland, omawiając m.in. zasady serwisowania sprzętu znajdującego się w dystrybucji krakowskiej firmy.

Delphine Dall z firmy Monitor Audio przedstawiła modele znajdujące się w najnowszej serii Silver 6G tego cenionego na całym świecie brytyjskiego producenta kolumn głośnikowych.

Richard McKinney z firmy Ruark Audio zademonstrował w praktyce brzmienie całej serii odbiorników radiowych. Najmniejszy, monofoniczny model R1 zachwycił wszystkich swoim brzmieniem.

Mirosław Ostrowski, dyrektor techniczny Radia Wrocław, przestawił obecną sytuację radia DAB+ w Polsce i w Europie.

Frekwencja dopisała! Na spotkaniu, oprócz wielu dealerów sprzętu audio-wideo z całej Polski obecni byli również dziennikarze branżowi.

6. generacja serii Silver to nie tylko poprawione parametry techniczne, ale też odświeżony design i nowy kolor w ofercie, czyli Satin White.

Podczas szkolenia można było zobaczyć modele brytyjskiej marki Roksan, należącej obecnie do firmy Monitor Audio i dystrybuowanej przez Audio Center Poland.

2017-06-09