Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AB

Numerem 1 IT na „Liście 500”

Numerem 1 IT

Grupa AB, czołowy dystrybutor IT, RTV/AGD oraz elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej, zajęła 36. miejsce na „Liście 500” – dorocznym zestawieniu czołowych polskich  przedsiębiorstw przygotowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej”. Jednocześnie awansowała na pozycje nr 1 w rankingu firm IT. 

W 19. już edycji „Listy 500” wrocławski dystrybutor w całościowym zestawieniu największych polskich firm zanotował awans o dwie pozycje.

– Na niełatwym rynku IT osiągnęliśmy pozycję lidera tej branży w zestawieniu „Lista 500”. Wśród firm informatycznych, producentów sprzętu i gier jako przedstawiciel segmentu dystrybucji uzyskaliśmy najwyższy poziom obrotu przy niemal 15-procentowej dynamice jego wzrostu. Co więcej, generujemy solidne zyski i wyznaczamy kierunki rozwoju branży dystrybucyjnej. Stale podkreślam, że jest to wynikiem skutecznie realizowanej długoterminowej strategii rozwoju z bezpieczeństwem i ostrożnością wpisanymi w nasze DNA. Rozwijamy także nowe i perspektywiczne kategorie produktów i usług, jak e-commerce czy usługi w chmurze, które charakteryzują nowoczesną dystrybucję – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB SA.

Grupa AB w roku 2016 osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 8,136 mld złotych, obsługując ponad 16 tys. partnerów handlowych. W całej grupie zatrudnione jest ponad tysiąc osób.

2017-06-19

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket