Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

LEDVANCE

innowacyjne rozwiązania oświetleniowe

innowacyjne rozwiązania

Przed hurtownią produktów elektrycznych Kabis w Warszawie w zaparkowanej ciężarówce Ledvance truck na zaledwie 11 m2 powierzchni zaproszeni goście mogli zobaczyć najciekawsze produkty oświetleniowe marki Ledvance.

Firma Ledvance została wyodrębniona ze spółki Osram i łączy tradycyjne oświetlenie ogólne z nowoczesną techniką. Pod tą marką znajdziemy w sklepach wiele innowacyjnych produktów oświetleniowych, które nadadzą wnętrzu nowatorski i ponadczasowy charakter.

innowacyjne rozwiązania

Po wystawie oprowadzał Andrzej Wiśniewski ekspert firmy Ledvance.

Lampy w stylu vintage – „Edycja 1906”

Ciekawą alternatywą dla klasycznych źródeł światła są lampy LED z serii Retrofit wykonane w całości ze szkła. W ofercie znajdują się źródła o wielu kształtach, z matową bądź przezroczystą bańką, wyposażone w innowacyjne, LEDowe pręciki w rurkach będące źródłem światła, które pięknie prezentują swoje walory w przezroczystych, niestandardowych oprawach. Niedawno na rynku pojawiły się źródła światła i oprawy w stylu vintage – Edycja 1906, łączące tradycję z nowoczesnością.

innowacyjne rozwiązania

Źródła światła „Edycji 1906” gwarantują niski pobór mocy (4 W lampa LED zastępuje żarówkę 50 W) i większą trwałość, a co za tym idzie – energooszczędność. Ciepłobiała barwa światła tworzy wyjątkową atmosferę, a jej natężeniem światła można sterować dzięki funkcji ściemniania. Dotychczasową gamę punktowych retrofitów LED poszerzają także szklane lampy typu PAR16 i MR16 w całości produkowane w niemieckiej fabryce firmy Ledvance, w Eichstätt.

innowacyjne rozwiązania

Tuby LEDowe do domów i biur

Znaczne oszczędności energii w porównaniu ze świetlówkami liniowymi dają tuby LED. Ich zaletą jest możliwość ich stosowania w oprawach starych świetlówek, co obniża koszty instalacji. Różnią się skutecznością świetlną 100 lm/W i 150 lm/W, co przekłada się na jasność świecenia lampy i oszczędność do 50 proc. energii (3 do 5 lat gwarancji).

innowacyjne rozwiązania

Oprawy oświetleniowe - naświetlacze Floodlight LED

Na zewnątrz domu przydadzą się naświetlacze, które podkreślą walory przyrody,  architektury, umieszczane na masztach oświetlają np. korty tenisowe. Produkowane są wersje z symetrycznym i nowość asymetrycznym rozsyłem światła poprzez specjalny układ optyczny, aby nie oślepiać i skierować większą ilość światła na obiekt. Floodlight LED to idealny zamiennik naświetlaczy z żarówkami halogenowymi, pozwalający obniżyć koszty związane ze zużyciem energii nawet do 90 proc. Oprawy dostępne są w trzech kształtach i pięciu wartościach mocy – 20, 50, 100, 150 i 200 W. Osiągają strumień świetlny o wartości nawet 20 000 lumenów i skuteczność świetlną aż do 110 lm/W. Naświetlacze LED w połączeniu z czujnikiem PIR (ang. Pyroelectric Infrared) do wykrywania ruchu i światła dziennego to absolutna nowość na rynku. Dzięki temu pozwalają znacząco wpłynąć na niższe zużycie energii w porównaniu z produktami konwencjonalnymi.

innowacyjne rozwiązania

Przemysłowe oprawy high bay LED

Są to odpowiedniki lamp wyładowczych dużej mocy stosowane w halach przemysłowych, magazynach wysokiego składowania o wysokościach 5, 6 a nawet 14-16 m. Produkowane są zamienniki LED o mocach 120 W (odpowiednik 250 W lampy wyładowczej), 200 W (odpowiednik 400 W) i większe. Mają także hermetyczne obudowy, zabezpieczające przed wnikaniem kurzu.

innowacyjne rozwiązania

Do biur oprawy rastrowe

Dużą popularność zyskują płaskie oprawy rastrowe, o wymiarach 600 × 600 mm lub 625 × 625 mm, nowością są oprawy 1200 x 300 mm panelowe LED montowane na suficie, czy ścianie. Mają one moc np. 33 W UGR 19 i różnią współczynnikiem olśnienia, który ma znaczenie w pracach biurowych. W pracach biurowych jest istotna także temperatura barwowa światła 4000 K (standard biurowy) lub 3000 K (dom, wypoczynek). Oszczędzają do 50 proc. energii, korzystając także ze sterowania wykorzystując system DALI (ang. Digital Addressable Lighting Interface).

Linie świetlne LED

Nowe możliwości oświetleniowe stwarzają linie świetlne. Są to cienkie tuby LED o różnych długościach łączone za pomocą specjalnego łącznika nie ściemniającego światła. Mogą mieć włącznik do doprowadzenia zasilania.

innowacyjne rozwiązania

Plafoniery

Świecą całą powierzchnią wytwarzając atrakcyjne światło, czujnik ruchu może je włączać na klatach schodowych w momencie gdy idziemy, przyczyniając się do oszczędzania energii. Stosowane na zewnątrz świetlówki przy niskich temperaturach 0-10 °C wytwarzały połową światła, a LEDowe świecą pełną mocą.

innowacyjne rozwiązania

Rodzina opraw typu downlight

W pierwszej połowie tego roku na rynku pojawiły się nowe oprawy LED do zaawansowanych rozwiązań. Gama produktów typu „Downlight” montowanych na podwieszanych sufitach została uzupełniona kilkoma modelami – nowe typy wytwarzają aż do 3500 lumenów przy mocy do 35 W i temperaturach barwowych wynoszących 3000, 4000 lub 6500 K. Można je również ściemniać za pomocą zalecanych regulatorów strumienia świetlnego DALI. Oprawy dopasowane są do otworów o średnicy 150 lub 200 mm. Również asortyment opraw typu „Spot” zyskał kilka nowych modeli, o średnicach 68 i 83 mm, w wersjach z białymi lub srebrnymi obudowami ze szczotkowanego aluminium. Do wyboru są dwie temperatury barwowe – 3000 lub 4000 K. Innymi nowymi produktami w tej rodzinie są ogniotrwałe modele charakteryzujące się czasem odporności na ogień wynoszącym 90 minut i stopniem ochrony IP65.

innowacyjne rozwiązania

Paski LED

Bogatą ofertę marki Ledvance stanowią paski LED o różnych konstrukcjach i źródłach światła białego lub RGB. Nowością są wyginane paski, dzięki czemu można tworzyć atrakcyjne aranżacje oświetleniowe. Z metra długości mogą emitować strumień światła o wartościach 600, 900 lub 1500 lm/m w zależności od modelu.

innowacyjne rozwiązania

Przyszłość oświetlenia - sterowanie bezprzewodowe

Przyszłość oświetlenia to sterowanie źródłami światła z dowolnego miejsca  wykorzystując sieć internetową. Wymagana jest wtedy bramka internetowa, router Wi-fi i lampy LED z Wi-fi. Do sterowania wykorzystuje się aplikację Lightify instalowaną na tablecie smartfonie czy komputerze. Za pomocą aplikacji można sterować 50-ciomi oprawami czy lampami LED. W lampach LED można zmieniać barwy RGB, temperaturę barwową, tworzyć sceny świetlne w pomieszczeniach. Ciekawostką jest to, że ceny tabletów spadają i można zastąpić nim specjalizowany panel LCD montowany na ścianie.

2017-06-16

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket