AUDIO CENTER POLAND

Hi-endowe komponenty i okablowanie

Hi-endowe komponenty

8 czerwca w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski odbyła się konferencja szkoleniowa firmy Audio Center Poland. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami produktowymi z oferty krakowskiego dystrybutora. Tym razem skupiono się głównie na sprzęcie marek Arcam, Wireworld oraz Moon – nowej marki w ofercie dystrybucyjnej Audio Center Poland. Oficjalnie ogłoszono również przejęcie firmy Voice, której właścicielem będzie Piotr Linczowski, dotychczasowy właściciel Audio Center Poland. Włączenie firmy Voice w szeregi krakowskiego dystrybutora spowodowało, że do Audio Center Poland dołączył Bogdan Chmielecki, dotychczas pełniący funkcję przedstawiciela handlowego w firmie Voice. Podczas spotkania mogliśmy bliżej poznać historię marki Moon i jej urządzenia, w tym m.in. model typu „wszystko w jednym” Moon ACE. Zapowiedziano też wprowadzenie na rynek modelu Moon 390 – odtwarzacza sieciowego i przedwzmacniacza w jednym, wyposażonego w nową technikę streamingu MiND 2. Na szkoleniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat działającej w ponad 30 krajach świata grupy Harman, do której od 2017 r. należy również marka Arcam. Funkcjonuje ona wewnątrz grupy w segmencie audio lifestyle – produktów audio dla domów, samochodów i urządzeń przenośnych. Tutaj wśród zaprezentowanych nowości pojawiły się przede wszystkim pracujące w klasie G wzmacniacze zintegrowane oraz odtwarzacz z serii HDA. W ostatniej części szkolenia zaproszeni goście mogli bliżej zapoznać się z wyjątkowym okablowaniem marki Wireworld – bezkompromisowym zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i jakość brzmienia. Amerykański producent wciąż stara się ulepszać swoje produkty, czego rezultatem są kable z nowej serii 8. Znalazły się w niej zarówno kable głośnikowe, interkonekty, a także cyfrowe kable audio, USB i HDMI. Wybrane modele spośród tych omawianych podczas prezentacji produktowych można było również zobaczyć „na żywo” na ekspozycji przygotowanej w sali konferencyjnej hotelu Radisson Blu Sobieski. Do testów zestawiono dwa systemy stereofoniczne. Pierwszy oparty był na modelu Moon ACE i kolumnach Monitor Audio Studio, a drugi na komponentach marki Arcam (SA10, SA20 i CDS50) współpracujących z kolumnami podstawkowymi Monitor 100 marki Monitor Audio. W obydwu systemach zastosowano audiofilskie okablowanie marki Wireworld.

Hi-endowe komponenty

Na szkoleniu obecni byli reprezentanci marek znajdujących się w ofercie Audio Center Poland – Etienne Gautier (Moon), Thomas Wolff (Arcam) i Martin Harding (Wireworld).

Hi-endowe komponenty

Etienne Gautier omówił m.in. najważniejsze cechy drugiej generacji modułu streamingowego marki Moon, czyli MiND 2 (MOON intelligent Network Device 2).

Hi-endowe komponenty

Thomas Wolff z firmy Arcam prezentował funkcje i parametry techniczne nowych komponentów audio z serii HDA tego brytyjskiego producenta.

2018-07-10