Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Kategorie

Danfoss buduje

DANFOSS

Danfoss buduje centra danych

2019-03-19

Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych we współpracy z Hewlett Packard Enterprise

Budowa nowych centrów danych firmy Danfoss otwiera kolejny rozdział w procesie transformacji cyfrowej, jakiej wymaga solidna infrastruktura informatyczna wspierająca rozwój firmy. Do ich  budowy Danfoss wykorzysta własne efektywne energetycznie technologie, które zademonstrują, w jaki sposób możemy zminimalizować wpływ wciąż zwiększającej się ilości przetwarzanych danych na klimat naszej planety. W chwili obecnej, około 10% energii zużywanej na świecie wykorzystywane jest w obszarze technologii informatycznych.

Czytaj więcej...
Jak uchronić się

SCHNEIDER ELECTRIC

Jak uchronić się przed blackoutem?

2019-03-19

Kilka dni wichur i kilkaset tysięcy odbiorców bez prądu

W wyniku wichur, które pojawiły się w ostatnim tygodniu nad Polską, strażacy musieli interweniować ponad 4 tysiące razy. Blisko 400 tysięcy odbiorców nie miało prądu. Tak silne wiatry mogą doprowadzić do awarii sieci elektroenergetycznych. Czy istnieją sposoby, aby uniknąć blackoutów albo skrócić czas ich trwania?

Czytaj więcej...
Wyjdź poza ramy

SIGNIFY

Wyjdź poza ramy w Dubaju!

2019-03-14

I zrób sobie selfie przy największej ramie zdjęciowej świata! 

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, współpracuje z władzami Dubaju przy oświetleniu jednego z najbardziej niezwykłych dzieł światowej architektury. Firma dostarcza dynamicznie zmieniającą kolory iluminację Dubai Frame – imponującej budowli, mierzącej 150 na 93 metry i przypominającej olbrzymią ramę zdjęciową. Ta oszałamiająca konstrukcja stanowi idealny punkt wyjścia dla wypadów turystycznych w mieście, które może się pochwalić także najwyższym drapaczem chmur, największym centrum handlowym oraz najdłuższym bezzałogowym systemem metra na świecie.

Czytaj więcej...
Konsekwencja –

SCHNEIDER ELECTRIC

Konsekwencja – najważniejsza cecha w walce z globalnym ociepleniem

2019-03-06

Dwie trzecie energii jest obecnie zarządzane nieefektywnie, a do 2050 roku będziemy obserwować dwukrotny wzrost popytu na energię. Natomiast emisja CO2 w ciągu ostatnich 20 lat wzrosła aż o 11 mld ton. Jak sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię, ale jednocześnie dbać o zrównoważony rozwój?

Czytaj więcej...
Nowy pomysł

SIGNIFY

Nowy pomysł na szklarniowe oświetlenie

2019-03-06

Signify ułatwia przejście w szklarni z wysokoprężnych lamp sodowych HPS na oświetlenie sufitowe górne LED w oparciu o istniejącą infrastrukturę.

Czytaj więcej...
Czego konsument nie może żądać od kuriera?

Czego konsument nie może żądać od kuriera?

2019-03-01

Dostarczanie przesyłek przez kurierów stało się powszechne. Niemalże każdy korzysta z usługi dostarczenia kupionej rzeczy do domu. Klienci mają liczne wymagania i oczekiwania, co do czasu dostarczenia przesyłki, czy jej wniesienia do mieszkania. Konsumenci nie wiedzą do końca, czego mogą żądać od kuriera, a do czego dostawcy nie są zobowiązani.

Czytaj więcej...
Czy sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży produktu?

Czy sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży produktu?

2019-02-28

Sprzedawcy zazwyczaj zachęcają do zakupów. Może się jednak zdarzyć, że przedsiębiorca odmówi sprzedaży produktu. W jakich sytuacjach jest to dopuszczalne? Czy kwestie te regulują przepisy prawa?

Czytaj więcej...
Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu wady prawnej

Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu wady prawnej

2019-02-04

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność nie tylko z tytułu wady fizycznej rzeczy, ale również z tytuły wady prawnej. Konsument, który kupił rzecz będącą własnością innej osoby ma określone prawa. Co to są wady prawne rzeczy ? Czego konsument może żądać w takiej sytuacji od sprzedawcy? Jak kształtuje się odpowiedzialność sprzedawcy?

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket