Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Kategorie

Wystawienie na sprzedaż produktu, którego sprzedawca nie posiada

Wystawienie na sprzedaż produktu, którego sprzedawca nie posiada

2018-12-01

Konsumenci kupując produkty na stronach internetowych wybierają szybki sposób zrobienia zakupów. Klikając na rzecz, którą chcą kupić wybierają sposób zapłaty i sposób dostawy. Często chcą ekspresowo otrzymać paczkę, bo dana rzecz jest im potrzebna. Niestety zdarza się tak, że sprzedawca nie może wywiązać się z umowy, bo rzecz jest np. niedostępna w magazynie. Czy sprzedawca może nie wywiązać się z umowy? Czy rzecz wystawiona na sprzedaż jest ofertą? Czym się różni oferta od zaproszenia do składania ofert przez konsumentów?

Czytaj więcej...
Czy konsument musi sprawdzić paczkę przy odbiorze?

Czy konsument musi sprawdzić paczkę przy odbiorze?

2018-12-01

Zakupy w sklepach internetowych wiążą się z koniecznością odebrania paczki od przewoźnika. Zazwyczaj musimy pokwitować odbiór wstawiając datę i swój podpis. Często sklepy przy potwierdzeniu złożonego przez nas zamówienia przypominają o konieczności sprawdzenia paczki. Czy sprzedawca może nakładać na konsumenta taki obowiązek ? Jakie są konsekwencje nie sprawdzenia przesyłki przy kurierze?

Czytaj więcej...
Dzień

ELEKTROEKO

Dzień bez elektrośmieci

2018-11-29

W tym roku po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy międzynarodowy „Dzień bez elektrośmieci”. Wydarzenie zainicjowane zostało przez organizację WEEE Forum, a jego ofi cjalnym koordynatorem naszym kraju zostało ElektroEko.

Czytaj więcej...
FSO Syrena

LEDVANCE

FSO Syrena postawiła na technologię LED

2018-11-28

Od niedawna Fabryka Samochodów Osobowych Syrena, a także firma Polfarmex, jej główny inwestor, mogą pochwalić się nowoczesnym oświetleniem, które zostało zainstalowane w obu obiektach. Wszystko to za sprawą opraw LED marki LEDVANCE i firmy Nowa Elektro. 

Czytaj więcej...
Oświetla wieżę China World Trade Center

SIGNIFY

Oświetla wieżę China World Trade Center „niewidocznym” światłem

2018-11-28

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, ogłosił instalację oświetlenia architektonicznego na fasadzie jednego z najwyższych budynków w Pekinie – China World Trade Center (CWTC) Tower B. Dzięki LEDowej iluminacji firmy Signify wieża będąca jednym z głównych punktów orientacyjnych Pekinu, jest manifestacją najnowszych trendów, takich jak podnoszenie jakości życia w miastach i ich atrakcyjności. Do jej podświetlenia wykorzystano oświetlenie zintegrowane.

Czytaj więcej...
NIK i GUS mówią, że mamy problem z rozwojem OZE w Polsce.

IEO

NIK i GUS mówią, że mamy problem z rozwojem OZE w Polsce. Ministerstwo Energii nie widzi żadnego problemu

2018-11-26

Prezes IEO, Grzegorz Wiśniewski na blogu przedstawił porównanie trzech stanowisk dot. rozwoju OZE w Polsce: raportu Najwyższą Izbę Kontroli (NIK), raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) oraz stanowiska Ministerstwa Energii (ME). Zaledwie dzień po publikacji raportu przez NIK „Rozwój sektora OZE”, także GUS opublikował branżowy raport „Energia ze źródeł odnawialnych w 2017 r.” Choć statystyka z natury też dotyczy przeszłości, GUS także pozwolił sobie na wybiegnięcie do przodu (do 2020 roku) i ekstrapolację trendów, gdyż jest zobowiązany do monitorowania realizacji celu OZE na 2020 rok.

Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja:

BOSCH

Sztuczna inteligencja: Niemcy nie boją się pracować z robotami

2018-11-26

Niemcy widzą duże korzyści, jakie oferuje sztuczna inteligencja w dziedzinach takich jak mobilność i produkcja. Co drugi ankietowany nie miałby nic przeciwko współpracy z robotem. Członek Zarządu Bosch dr Michael Bolle: – Człowiek sprawuje kontrolę nad sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej...
Rosnące ceny energii

SIGNIFY

Rosnące ceny energii wyzwaniem dla samorządów

2018-11-20

Rekordowe ceny energii uderzają w samorządy. Wymiana oświetlenia na LED może być na to sposobem. Rok 2018 jest rekordowy pod względem kosztów zakupu energii na Towarowej Giełdzie Energii. Ceny na rynku hurtowym wzrosły nawet o 80% za część obrotową w stosunku do roku poprzedniego. Jest to spowodowane między innymi rosnącymi kosztami emisji CO2.  Wymiana oświetlenia na LED pozwala ograniczyć samorządom koszt energii na oświetlenie o co najmniej 50%. Kolejne znaczne oszczędności mogą uzyskać decydując się na wdrożenie inteligentnego systemu do zarządzania oświetleniem. Mimo to, zaledwie 10% oświetlenia publicznego w Polsce to oprawy LED. Tylko 2% jest sterowana za pomocą inteligentnych systemów oświetleniowych. 

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket