Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

JURA

Pyszna kawa za dotknięciem

Pyszna kawa

Oferowany przez firmę JURA ekspres automatyczny IMPRESSA A9 ma wszystko, co niezbędne, aby w domowym zaciszu cieszyć się doskonałą kawą.

Oprócz znakomitej kawy urządzenie zachwyca również wyglądem. To pierwsze co zwróciło naszą uwagę, gdy ekspres w kolorze platyny dotarł do naszej redakcji. Monolityczna bryła urządzenia urzeka i jednoznacznie kojarzy się z solidnością i segmentem premium. Lekkie pochylenie nadaje jego sylwetce dynamikę.

Na szczycie znajduje się włącznik, a obok niego dotykowy wyświetlacz. To właśnie on pozwala na programowanie i wybór specjałów kawowych. Dzięki temu obsługa urządzenia jest banalnie prosta. W estetycznym interfejsie wybieramy interesującą nas pozycję, dotykamy i już po kilku chwilach możemy cieszyć się znakomitym napojem. Do wyboru oddano takie opcje jak espresso, ristretto, kawa – dostępne również w wersjach na dwie filiżanki, a także cappuccino oraz latte macchiato. Dwa ostatnie napoje dostępne są również w wersji doppio, czyli z podwójnym espresso. Oprócz tego są opcje spienionego mleka oraz gorącej wody. Ilość kawy oraz stopień zmielenia ziaren można regulować. Dodatkowo jest możliwość zastosowania kawy już zmielonej.

Zbiornik na ziarna mieści 125 g kawy, jedna porcja może mieć masę od 6 do 10 g. Zbiornik na wodę mieści 1 l płynu i można go wyposażyć w filtr Claris Blue. W pojemniku na fusy zmieści się maksymalnie 9 porcji kawy. Wysokość wylewki jest regulowana w zakresie od 55 do 138 mm, czyli od małej filiżanki do wysokiej szklanki do latte.

Przewód mleka jest miękki i elastyczny, co ułatwia jego czyszczenie. Dla zachowania jakości napoju każdorazowe uruchomienie ekspresu zaczyna się płukaniem systemu kawy. Po jego użyciu i wyłączeniu również jest on płukany, podobnie jak system mleka, jeśli był używany. Pełna automatyka urządzenia stale monitoruje jego parametry, a komunikaty informują np. o konieczności opróżnienia pojemnika na fusy, tacki ociekowej albo dolania wody.

W zestawie z urządzeniem znajduje się również szczegółowa instrukcja, która w najdrobniejszych detalach opisuje możliwości programowania oraz eksploatację i konserwację urządzenia. W połączeniu z całkowicie automatyczną obsługą sprawia to, że JURA IMPRESSA A9 to jeden najprostszych sposobów, aby codziennie cieszyć się szybko przyrządzoną doskonałą kawą.

2016-06-30

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket