Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

System SmartThings w praktyce

System SmartThings

Firma Samsung stworzyła system urządzeń SmartThings IoT, dzięki któremu użytkownicy mogą kontrolować i monitorować dom z poziomu ekranu wbudowanego w drzwi lodówki, telewizora czy smartfona.Firma Samsung stworzyła system urządzeń SmartThings IoT, dzięki któremu użytkownicy mogą kontrolować i monitorować dom z poziomu ekranu wbudowanego w drzwi lodówki, telewizora czy smartfona.

W salonie BoConcept odbyło się spotkanie, na którym można było zobaczyć, jak ze sobą współpracują smartfon, telewizor, lodówka, robot odkurzający, piekarnik i pralka. Paweł Brzezicki, trener AGD, najwięcej opowiadał o funkcjach najnowszej lodówki – Family HUB RB38M7998S4 z dolnym zamrażalnikiem. Lodówkę Family Hub 3.0 można połączyć również z produktami innych producentów.

System SmartThings

Nowej generacji lodówka ma wyświetlacz z 21,5-calowym wyświetlaczem LCD, głośniki, aparaty fotograficzne i mikrofon i jest dołączona do sieci internetowej. Trzy aparaty fotograficzne robią jedno zdjęcie produktów (ale nie w zamrażalniku) i wyświetlają w ciągu 15 sekund na ekranie LCD. Obraz na ekranie pojawia się, gdy domownik dotknie panelu lodówki, może być także odtworzony na telewizorze w salonie czy na ekranie smartfona. Sygnalizowane jest także na dużym ekranie niedomknięcie drzwi. Lodówka ma także 5-watowe głośniki, które mogą służyć jako radiowe lub do odtwarzania fonii filmu z telewizora. Jeśli jakość dźwięku nam nie odpowiada, można skorzystać z domowego soundbara.

System SmartThings

W zarządzaniu produktami w lodówce pomocne są liczne aplikacje. Aplikacja View Inside umożliwia etykietowanie produktów widocznych na zdjęciach i wprowadzenie daty ich przydatności do spożycia. Lodówka przypomni o nim na ekranie swoim lub telewizora. Aplikacje Allrecipes i Club des Chefs oraz wbudowana przeglądarka pomogą w wyszukiwaniu stron kulinarnych przepisów z produktów, jakie mamy w lodówce. Korzystając z kalendarza, można udostępniać plany dnia członków rodziny. Co więcej, można nie tylko przewijać i aktualizować swoje plany, ale przede wszystkim łatwo je zsynchronizować z kontem Google i pocztą e-mail.Przyklejane karteczki na lodówce można zastąpić funkcją białej tablicy do ręcznego pisania. Można także zrobić listę zakupów i przesyłać ją do smartfona.Wśród aplikacji jest asystent głosowy Bixby – autorskie opracowanie firmy Samsung głosowego wyszukiwania treści z elementami sztucznej inteligencji, na razie w języku angielskim. Aplikacja w lodówce przypomni głosowo dane zapisane w kalendarzu, czy zbliżające terminy ważności produktów.

 

System SmartThings

Ekran lodówki może być źródłem filmów z aplikacji VoD lub bezpośrednio z telewizora np. Netfliksa.

System SmartThings

Z poziomu lodówki można także programować i obsługiwać pralkę, robot sprzątający czy piekarnik. Funkcji jest więcej, niż gdyby wykorzystywać do tego celu telewizor.

System SmartThings

Obecnie telewizor SmartThings IoT pełni pokazuje stan urządzeń np. że pralka jest włączona, ale nie można np. zmienić tryb prania, czy ustawić temperaturę w piekarniku, co jest możliwe za pomocą smartfona. W niedalekiej przyszłości w telewizorze w trybie automatyzacji będą dostępne także te funkcje.

Różne możliwości zarządzania „inteligentnymi urządzeniami AGD” sprawiają, że warto przemyśleć, jakie urządzenia kupić, aby zarządzanie było optymalne, biorąc pod uwagę, że nie są one tanie.

2018-07-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket