Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DENON

Amplitunery AVR-X4500H i AVR-X3500H

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń kompatybilnych z systemem sterowania głosowego Amazon Alexa. Swoją propozycję przygotowała również firma Denon, która wprowadziła do oferty dwa nowe amplitunery kina domowego obsługujące to rozwiązanie – modele AVR-X4500H i AVR-X3500H.

Model AVR-X4500H to 9.2-kanałowe urządzenie o mocy 200 W na każdy z kanałów. Dobrej jakości brzmienie zapewnia zaawansowane przetwarzanie Advanced AL32 Multichannel. Amplituner obsługuje innowacyjne systemy surround, takie jak Dolby Atmos, DTS:X, DTS Virtual:X oraz Auro-3D, które umożliwiają uzyskanie trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej i stwarzają wrażenie znajdowania się słuchacza niemal w centrum filmowej akcji.

Amplituner AVR-X3500H jest 7.2-kanałowy i charakteryzuje się mocą 180 W na kanał. W odróżnieniu od modelu AVR-X4500H nie obsługuje on systemu Auro-3D i nie ma tak zaawansowanego układu cyfrowego przetwarzania sygnału.

Obydwa modele oferują kompatybilność z wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD, Dolby Vision, HDR (High Dynamic Range), HLG (Hybrid Log-Gamm). Obsługują zwrotny kanał audio (ARC, od ang. Audio Return Channel), a nawet jego ulepszoną wersję eARC (od ang. enhanced ARC). Zostały wyposażone 8 wejść i 3 wyjścia HDMI. Mają również wejście gramofonowe. Obsługują zaawansowaną automatyczną kalibrację akustyczną Audyssey MultEQ XT32.

Nowe amplitunery Denona są kompatybilne z systemem automatyki Crestron. Zostały wyposażone w moduły Wi-fii Bluetooth, a ponadto obsługują standard Apple AirPlay 2. Taka różnorodność dostępnych systemów komunikacji bezprzewodowej umożliwia wygodne korzystanie ze strumieniowego odtwarzania muzyki z wielu popularnych źródeł. Kompatybilność amplitunerów z systemem multiroom Heos pozwala na dostęp do radia internetowego oraz serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer, Tidal czy Amazon Prime Music. Obsługa systemów Heos oraz Amazon Alexa zapewnia użytkownikom kontrolę nad amplitunerem za pomocą poleceń głosowych jako alternatywę dla aplikacji mobilnej i klasycznego pilota. Alexa może być używana do włączania i wyłączania urządzenia, regulacji głośności, przełączania wejść do określonego źródła, a także uzyskiwania odpowiedzi na pytania dotyczące pogody, aktualnych informacji ze świata i wielu innych.

Amplitunery AVR-X4500H i AVR-X3500H
Amplitunery AVR-X4500H i AVR-X3500H 2
Amplitunery AVR-X4500H i AVR-X3500H 3
2018-09-15

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket