Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FABER

Okapy z serii F-Light

Okapy z serii F-Light

Marka Faber zaprezentowała nową kolekcję okapów. Seria F-Light to trzy odmienne wzorniczo modele – Odette, Celine i Belle w ciepłych, matowych odcieniach, które gwarantują dopasowanie tych urządzeń do różnego typu aranżacji kuchni wyspowych.

Wszystkie trzy modele pracują cicho, wydajnie i energooszczędnie. Mają szklany panel z unikalnym pierścieniem światła wytwarzanym przez okrągły panel LED. Zapewnia to przyjazne dla użytkownika oświetlenie, dobrą widoczność przestrzeni roboczej, a do tego poprawia wygląd i stylistykę kuchennej zabudowy.

Model Odette dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i szarym matowym. Wyróżnia się on dwiema stalowymi opaskami biegnącymi wokół górnej i dolnej części cylindra, które nadają urządzeniu stylowy kontur w kontraście do kolorystyki pozostałej części okapu.

Druga z nowości – model Celine doskonale sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach, a także tych z klasycznym akcentem. Korpus okapu ma kształt ściętego stożka. Urządzenie dostępne jest w jasnym lub szarym wykończeniu z efektowną stalową taśmą i górną częścią w szarym kolorze.

Ostatnim, ale równie funkcjonalnym okapem z nowej serii F- -Light jest Belle, który stylizowany jest na lata 50. ubiegłego wieku. Model ten ma nałożone na siebie dwa elementy, które podkreślają kontrast między kolorami, w jakich ten okap występuje. Stożkowaty kształt jest zaokrąglony w górnej części, a dolna, szersza część okapu podkreślona jest ostrymi, zdecydowanymi krawędziami. Okap Belle jest matowy, szary i złoty lub dostępny w dwóch odcieniach matowej szarości – jasnym i ciemnym.

Wspomniane modele występują także w wersji z systemem Up & Down, jako Odette Plus, Celine Plus i Belle Plus. Rozwiązanie Up & Down, opracowane przez Fabera, polega na tym, że okap delikatnie opuszcza się w dół, w kierunku płyty dla zapewnienia najwyższej efektywności pochłaniania, jasno oświetlając użytkownikowi płytę kuchenną, a po zakończonej pracy unosi się w górę uwalniając przestrzeń nad płytą pełniąc rolę oświetlenia sufitowego.

Każdy ze wspomnianych modeli może opcjonalnie być wyposażony również w technikę Airlane, która zapewnia efektywną ekstrakcję oparów bez konieczności bezpośredniego fizycznego połączenia między okapem a sufitem. Rozwiązanie to wykorzystuje „niewidzialny” kanał dostarczający powietrze przechwycone przez wbudowany silnik ssący okapu do drugiego wentylatora wyciągowego, który ukryty jest w podwieszanym suficie. Technika Airlane jest elementem, który łączy modele z serii F-Light z okapami należącymi do linii Glow, będącej obecnie najbardziej zaawansowaną linią okapów firmy Faber. To właśnie błyszczące, faliste linie stosowane w okapach Glow były inspiracją przy opracowywaniu nowych modeli serii F-Light.

Okapy z serii F-Light 2
Okapy z serii F-Light 3
2018-09-15

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket