Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

HIKOKI

Gwoździarka NT1850DBSL

Dzięki nowym gwoździarkom akumulatorowym marki Hikoki użytkownicy otrzymują wydajne i łatwe w utrzymaniu urządzenia. Nowa seria składa się z pięciu modeli – dwóch do ram i trzech używanych do wykończeń.

Nowe gwoździarki wykończeniowe marki Hikoki mogą wbijać gwoździe o średnicy 1,0–1,8 mm i długości 16– 65 mm. Na przykład model NT1850DBSL mieści w swoim magazynku 100 gwoździ, a po podłączeniu akumulatora 3 Ah można wbić do 1650 gwoździ po każdym ładowaniu, wbijając trzy gwoździe na sekundę. W wypadku pozostałych modeli jest to odpowiednio 1500 oraz 1100 sztuk na jedno ładowanie.

Narzędzia do ram mają wystarczającą moc i dostateczną baterię, aby radzić sobie z gwoździami o długości od 50 do 90 mm i średnicy od 2,9 do 3,3 mm. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5,0 Ah pomoże wbić do 700 gwoździ, z prędkością 2 gwoździ na sekundę.

Wszystkie urządzenia współpracują z akumulatorami li-ion 18 V. Dzięki innowacyjnemu systemowi napędu nie wymagają generowania ciśnienia w komorze gazowej ani sprężarce. Wypełniona powietrzem komora wysokociśnieniowa i bezszczotkowy silnik redukują cykl obsługi, a co za tym idzie, obniżają koszty konserwacji.

Nowe gwoździarki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie niezbędne są stabilne konstrukcje drewniane: w stolarstwie, w budownictwie wewnętrznym lub prefabrykowanym, w konstrukcjach skrzynkowych lub paletowych. Zamiast wielkogabarytowych lub przewodowych urządzeń zapewniają swobodę i elastyczność działania, bez względu na to, gdzie się ich używa.

Nowości marki Hikoki oferują regulację głębokości i mechanizm blokujący. Użytkownik może wybrać między ustawieniami sekwencyjnego zwolnienia blokady i wbicia gwoździa po każdym naciśnięciu przełącznika lub zwolnienia styku z przytrzymanym przełącznikiem zwalniającym. Zastosowane mechanizmy zapobiegają niezamierzonemu wystrzeliwaniu gwoździ. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia automatyczne wyłączenie urządzenia po 30 minutach bezczynności.

Kompaktowa konstrukcja i odpowiednio wyważony środek ciężkości nowych produktów sprawiają, że ich obsługa jest łatwa i eliminuje zmęczenie. W przeciwieństwie do gwoździarek gazowych narzędzia Hikoki działają bezgłośnie. Ich mocną stroną jest bezszczotkowy silnik o niewielkiej masie, który niemal nie wymaga konserwacji, co zwiększa ogólną wydajność.

Produkty zostały wyróżnione nagrodą „iF Design-Award 2018” za konstrukcję, funkcjonalność i łatwość obsługi, a na polskim rynku będą dostępne od jesieni. Od października marka Hikoki w segmencie elektronarzędzi zastępuje Hitachi.

Gwoździarka NT1850DBSL
Gwoździarka NT1850DBSL 2
2018-10-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket