Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BESSEY

Ściski GearKlamp

Ściski GearKlamp

Nowe ściski GearKlamp marki Bessey znacznie ułatwiają wykonywanie prac w miejscach trudno dostępnych, a przy tym zapewniają dużą wytrzymałość.

Rękojeść ścisku została oddzielona od wrzeciona i umieszczono ją wokół szyny. W ten sposób przy każdym obrocie siła mocująca jest przenoszona na wrzeciono za pośrednictwem mechanizmu przekładni GearKlamp ukrytego w ramieniu ruchomym. W porównaniu z klasycznymi ściskami śrubowymi, dźwigniowymi lub jednoręcznymi nowy ścisk z przekładnią wyróżnia się kompaktową budową, która zapewnia użytkownikowi korzyści o decydującym znaczeniu: w obszarze roboczym nie występują żadne elementy narzędzia, o które użytkownik mógłby uderzyć, powodując uszkodzenie mocowanego przedmiotu lub nawet zranienie się. Ponadto zapewniona jest duża ergonomia podczas obsługi narzędzia w każdej sytuacji montażowej. W rezultacie wyeliminowano męczące pokręcanie ręką, co znacząco zwiększa komfort pracy. W ramieniu górnym zastosowano pryzmę krzyżową, która pewnie przytrzymuje elementy o przekroju okrągłym, wielokątnym oraz z ostrymi krawędziami. Pewny chwyt i ergonomię podczas pracy zapewniają dwukomponentowa rękojeść wykonana z tworzywa sztucznego, przycisk szybkiego przesuwania ramienia ruchomego oraz ruchoma stopka dociskowa, która łatwo dopasowuje się do kształtu przedmiotu.

Dużą wagę podczas prac rozwojowych firma przywiązała do zachowania standardów jakości i wytrzymałości konstrukcji. Tę ostatnią zapewniają przede wszystkim zastosowane materiały. Ramiona stałe i ruchome wykonano z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, zaś profilowana szyna została wykonana z czernionej stali. Mechanizm napędowy ramienia ruchomego jest chroniony przed pyłem i wiórami przez obudowę z tworzywa sztucznego. Siła mocowania ścisków GearKlamp Bessey wynosi do 2000 N. Autoryzowanym dystrybutorem narzędzi marki Bessey na polskim rynku jest firma Agentools.

Ściski GearKlamp 2
Ściski GearKlamp 3
Ściski GearKlamp 4
2018-10-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket