Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

LivingKitchen 2019

LivingKitchen 2019

Już wkrótce kolejne targi LivingKitchen w Kolonii. Impreza odbywa się co dwa lata i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem branży wnętrzarskiej, ale nie tylko. Najbliższa edycja już tradycyjnie na początku roku. Tym razem odbędzie się ona w dniach od 14 do 20 stycznia 2019 r. Warto więc już dziś pomyśleć o tym ważnym wydarzeniu.

Odbywające się w Koelnmesse międzynarodowe targi LivingKitchen przyciągają wielu wystawców i odwiedzających. Po raz kolejny Kolonia na tydzień stanie się światową stolicą nowoczesnych wnętrz i wyjątkowych produktów. Będzie można zobaczyć pełne wyposażenie kuchni – od mebli kuchennych po AGD elektryczne, a także stylowe zlewozmywaki, baterie oraz oświetlenie i akcesoria. Nie zabraknie z pewnością wielu dodatkowych atrakcji, chociażby w formie rozmaitych konkursów, plebiscytów czy pokazów gotowania, a nawet koncertów.

Razem z imm Cologne

Wspólnie z LivingKitchen już niemal tradycyjnie odbędą się targi imm Cologne, na których prezentowane są trendy związane z wyposażeniem wnętrz – luksusowe meble i akcesoria zaprojektowane przez najlepszych światowych projektantów, w tym m.in. łóżka, lustra czy elementy dekoracyjne. Wydarzenie odbywające się w niemieckiej Kolonii to przede wszystkim wyjątkowa okazja do rozmów biznesowych, a także spotkań projektantów i architektów, którzy podążając za zmieniającymi się nieustannie trendami, chcą zaproponować swoim klientom innowacyjne projekty. Dobra lokalizacja hal, nowoczesne zaplecze techniczne, a przede wszystkim piękne miasto ze znakomitą bazą hotelową i turystyczną – to wszystko sprawia, że do Kolonii zmierzają rokrocznie tysiące wystawców i setki tysięcy odwiedzających rozmaite wydarzenia odbywające się przede wszystkim w Koelnmesse. Edycję 2017 targów LivingKitchen odwiedziło ponad 150 tys. osób z całego świata. W 2019 r. rekord ten zapewne zostanie pobity. Organizatorzy spodziewają się ok. 200 wystawców (z czego ok. 60 proc. to wystawcy spoza Niemiec). Będą oni prezentować swoje produkty na olbrzymiej powierzchni wystawienniczej, która wynosi ok. 270 tys. m2. Te dane pokazują, że impreza w Kolonii ma niebagatelne znaczenie dla branży.

Pure Talents Contest

Jednym z najpopularniejszych konkursów, jaki odbędzie się w ramach nadchodzącego wydarzenia, będzie Pure Talents Contest. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla młodych projektantów, dla których może być to doskonały punkt wyjścia do udanej kariery zawodowej. Konkurs koncentruje się na odkrywaniu projektów związanych z kuchnią i jej wyposażeniem. W puli nagród jest 9 tys. euro. Nagrodzone mają zostać trzy najlepsze projekty. O zwycięstwie zdecyduje kilkuosobowe jury złożone z wybitnych designerów z całego świata.

Zaplanowane atrakcje

Targi to doskonała okazja do zaprezentowania prototypów i nowości produktowych z różnych sektorów rynku AGD i wyposażenia wnętrz. Nadchodząca wielkimi krokami impreza skupi się przede wszystkim na trzech tematach przewodnich związanych z przyszłością szeroko pojętej kuchni – wykorzystywanych rozwiązań technicznych, zmieniającego się stale wzornictwa, a także przyszłych trendów żywieniowych.

Z pewnością nie zabraknie sprzętu najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie marek i firm z sektora AGD, które będą miały okazję do zademonstrowania swoich innowacyjnych produktów i akcesoriów. Wśród trendów, jakie zobaczymy na targowych ekspozycjach, spodziewać się możemy m.in. „inteligentnych” modeli, pozwalających na łączność z Internetem i współpracę z urządzeniami mobilnymi, a także sprzętów energooszczędnych i oszczędzających wodę.

Targi to również okazja do zapoznania się z aktualnie panującymi trendami w wyposażeniu wnętrz i przyjrzeniu się sprzętom o rozmaitej stylistyce, która potrafiniejednokrotnie zaskakiwać – nieważne, czy mamy do czynienia z baterią kuchenną, zlewozmywakiem, lodówką czy piekarnikiem.

Swój udział w targach potwierdziło już wielu producentów, w tym m.in. Elica –renomowany producent okapów czy Sharp, w którego sprzęcie wykorzystywana jest opatentowana technika jonizacji Plasmacluster. Nie zabraknie również polskich akcentów. Na LivingKitchen zaprezentują się m.in. Ciarko, Maan, Wagran i Zajc Kuchnie.

Dojazd i godziny otwarcia

Lokalizacja Koelnmesse umożliwia wygodne dotarcie na targi różnymi środkami transportu, zarówno pociągiem (w pobliżu znajduje się stacja kolejowa Köln Messe/Deutz), jak i komunikacją miejską, a do samej Kolonii można dotrzeć także samolotem. Dla osób przybywających na LivingKitchen samochodem w pobliżu mostu Zoobrücke, który położony jest niedaleko targów, znajduje się parking na ponad 3 tys. miejsc.

Centrum wystawiennicze w niemieckiej Kolonii będzie otwarte dla odwiedzających targi od poniedziałku (14 stycznia) do soboty (19 stycznia) w godzinach od 9.00 do 18.00, a w niedzielę (20 stycznia) od 9.00 do 17.00. Po terenie wystawowym będą kursowały bezpłatne busy targowe, które ułatwią poruszanie się między poszczególnymi halami. Więcej informacji na stronie internetowej www.livingkitchen-cologne.com.

2018-11-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket