Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

4 DESIGN DAYS

Wyjątkowe wzornictwo na katowickich targach

Wyjątkowe wzornictwo

Za nami czwarta i, jak się okazało, rekordowa edycja targów 4 Design Days, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Targi już tradycyjnie, zresztą zgodnie ze swoją nazwą, trwały cztery dni. Dwa pierwsze przeznaczone były przede wszystkim dla profesjonalistów. Podczas nich odbyło się blisko 50 sesji dyskusyjnych z udziałem jednych z najlepszych architektów i designerów z Polski oraz mocnej reprezentacji cenionych twórców z zagranicy. Dwa kolejne były dniami otwartymi. Łącznie ok. 25 tysięcy pasjonatów dobrego projektowania skorzystało z bogatej oferty targów. Te obfitowały w spotkania ze światowej sławy twórcami, gwiazdami telewizji, warsztaty, wystawy, porady ekspertów i wystawy designerskich produktów.

Na 4 Design Days firma Franke zaprezentowała bogate portfolio urządzeń z kilku kategorii produktowych, w tym nowości. Wśród nich znalazła się bateria filtrująca Vital. Kolejnym zaawansowanym i wielofunkcyjnym modelem, który można było obejrzeć w Katowicach, był Mythos 2gether – urządzenie będące doskonałym połączeniem płyty indukcyjnej i okapu. Nie zabrakło również modelu Box Center – zlewozmywaka z praktycznym przybornikiem na akcesoria, takie jak noże, deski do krojenia i wkładka ociekowa. Wiele przydatnych funkcji zwiedzający targi mogli poznać również w okapach Franke. Z myślą o ochronie środowiska naturalnego Franke zaprezentowała również funkcjonalny młynek do odpadów.

W Katowicach mogliśmy także zobaczyć „Kuchnię spełnionych życzeń” zaaranżowaną przez firmę Teka i prezentującą modele z linii Wish tego producenta. Wśród niej nie zabrakło produktów z serii Maestro, która została stworzona z myślą o tych którzy chcą, aby urządzenia kuchenne odzwierciedlały ich osobowość oraz pasje, a także dla tych, którzy oprócz prostej i precyzyjnej obsługi wymagają niepowtarzalnych i nowatorskich rozwiązań dopasowanych i indywidualnego stylu ich życia. Na stoisku firmy Teka nie mogło zabraknąć również innowacyjnych i stylowych zlewozmywaków i linii funkcjonalnych baterii kuchennych i łazienkowych.

Firma Dom Bianco, która w swojej ofercie dystrybucyjnej ma m.in. sprzęt takich marek jak Faber i Hitachi już po raz drugi uczestniczyła w Targach. Na firmowym stoisku prezentowano przykład ruchomego okapu wyspowego wykorzystującego technikę Airlane – model Belle Plus. Oprócz tego można było zobaczyć m.in. niezwykły okap typu downdraft, czyli Galileo – zintegrowany z płytą indukcyjną o 4 polach grzewczych, a także dwa stylowe okapy przyścienne – biały Pyana, zaprojektowany przez Carlo Colombo oraz wykonany ze stali nierdzewnej i szkła okap Onyx-T, który zwraca uwagę piękną, podświetlaną listwą z panelem sterowania. Na stoisku Dom Bianco prezentowało również innowacyjne lodówki marki Hitachi. Uwagę przyciągała przede wszystkim 7-drzwiowa lodówka multi-door japońskiej produkcji z wbudowaną szufladą o obniżonym ciśnieniu, popularnie określana mianem „szuflady próżniowej”. Po raz pierwszy w Polsce została zaprezentowana także najnowsza, 4-drzwiowa lodówka Hitachi R-W660PRU7X typu french door z pięknym perłowo białym, szklanym frontem.

Powody do dumy ma także firma Comitor, specjalizująca się w dziedzinie wyposażenia kuchennego. Przygotowana przez nią ekspozycja marki Blanco znalazła się w gronie najciekawszych stoisk wydarzenia. Organizatorzy targów docenili sposób, w jaki została zaprezentowana szeroka oferta zlewozmywaków, baterii oraz akcesoriów kuchennych tego producenta. Odwiedzający mogli zapoznać się z ostatnimi propozycjami marki Blanco, jak „inteligentna” bateria Solenta-S Senso czy industrialny zlewozmywak Cronos. Przedstawicieli firmy Comitor można było po raz pierwszy podczas targów 4 Design Days spotkać aż na dwóch stoiskach. Oprócz wspomnianego już stoiska marki Blanco przygotowano także drugą ekspozycję, która została poświęcona pionierowi w dziedzinie cichej i skutecznej wentylacji – marce Novy. Odbyła się polska premiera okapów premium – Mood black, Cloud oraz Panorama.

Wyjątkowe wzornictwo

Dom Bianco prezentowało m.in. funkcjonowanie techniki Airlane marki Faber i nowe chłodziarkozamrażarki marki Hitachi.

Wyjątkowe wzornictwo

Firma Teka postawiła na prezentację innowacyjnej linii Wish oraz najnowszych linii baterii łazienkowych.

Wyjątkowe wzornictwo

Na stoisku firmy Franke można było sprawdzić funkcjonowanie nowej baterii filtrującej Vital. Prezentowano również m.in. stylowe okapy Smart Deco.

Wyjątkowe wzornictwo

Stoisko firmy Comitor przeznaczone dla marki Blanco otrzymało wyróżnienie „Exhibitor Design Award 2018” za najładniejszą ekspozycję.

2019-05-06

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket