Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Innowacje ułatwiające życie

Innowacje

Podczas targów KBIS 2019 (Kitchen and Bath Industry Show) w Las Vegas Samsung zaprezentował szereg nowych rozwiązań wzbogacających naszą codzienność i ułatwiających życie.

W kuchni każda para rąk się liczy. Samsung Bot Chef to swoisty asystent szefa kuchni ze sztuczną inteligencją, który nie tylko posieka, ubije, naleje czy wymiesza składniki według przepisu, ale pomoże także posprzątać po skończonej pracy. Lekkie ramię manipulatora ma aż sześć ustawień o średnicy, zasięgu i bezpieczeństwie dorównującym ramieniu człowieka. Za sprawą zaawansowanych czujników wewnętrznych i zewnętrznych oraz algorytmów planowania, opartych na sztucznej inteligencji, użytkownicy mogą sterować botem z poziomu aplikacji, a także komunikować się z nim za pomocą prostych poleceń głosowych. Dzięki sztucznej inteligencji Bot Chef może także uczyć się nowych „umiejętności”. Na przykład, aby zamieszać w garnku z zupą, użytkownik może pobrać i dodać umiejętność „mieszania”. Bot Chef potrafi także lokalizować obiekty w pomieszczeniu i poprawnie wybrać konkretny garnek czy łyżkę. Za pośrednictwem urządzenia Chef Garden własną grządkę można będzie uprawiać w domu. Aby rozpocząć hodowlę roślin, użytkownicy wybierają kapsułkę z nasionami i umieszczają je w tzw. strefie uprawy. Chef Garden steruje warunkami, aby zapewnić optymalne środowisko wzrostu, prognozując jego stan i pilnując czasu zbiorów. Integracja z multimedialną lodówką Family Hub pozwala znaleźć przepisy, które wykorzystują gotowe do spożycia owoce i warzywa, co pomaga ograniczać marnowanie żywności. Na targach zaprezentowano także rozwiązania z pogranicza medycyny i biomechaniki. Mowa tutaj o Samsung GEMS – urządzeniu, które pierwotnie miało za zadanie poprawiać mobilność osób starszych i wspomagać ich stawy. W domowym zaciszu możemy czuć się bezpiecznie dzięki urządzeniom Bot Air i Bot Clean. Korzystając z czujników jakości powietrza rozmieszczonych w całym domu, Bot Air przejdzie bezpośrednio do źródła zanieczyszczonego powietrza i rozpocznie filtrację odpowiedniego obszaru. Z kolei Bot Clean to „inteligentny”, interaktywny automatyczny odkurzacz, sygnalizujący bieżący status za pośrednictwem ruchów i „oczu”. Do automatycznej nawigacji w pomieszczeniu wykorzystuje on laserowe skanowanie (LiDAR), a następnie – dzięki funkcji SLAM – mapuje pomieszczenia.

Innowacje

Zastosowane w Chef Garden rozwiązania techniczne pozwalają zintegrować to urządzenie z nową generacją lodówek Family Hub i wykorzystać ich zasilanie i przyłącze wody.

Innowacje

Bot Chef to rozwiązanie, które może wspierać szefów kuchni i znacznie ułatwić im pracę.

Innowacje

Zaprezentowane zostały 3 wersje Samsung GEMS: GEMS-H, GEMS-K i GEMS-A, które przeznaczone są odpowiednio do wspomagania funkcjonowania stawów biodrowego, kolanowego i skokowego.

2019-05-08

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket