Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Soundbary HW-Q70R i HW-Q60R

Soundbary

Do telewizorów QLED 2019 i nie tylko

Firma Samsung zaprezentowała nową serię soundbarów z certyfikacją Harman Kardon. Wykorzystano w niej innowacyjne rozwiązania techniczne, dzięki którym dźwięk z filmów czy transmisji sportowych może dostarczyć widzom wyjątkowych wrażeń. Soundbary Samsung HW-Q70R i HW-Q60R, bo o nich mowa, to pierwsze modele z nowej, prestiżowej serii Q.

Fakt, że nazwy poszczególnych modeli są analogiczne do telewizorów pochodzących z najnowszej linii QLED, nie jest pr zypadkowy – podkreśla to idealne dopasowanie w zornicze obu urządzeń, k tóre razem stworzą w każdym domu prawdziwie kinowe warunki do oglądania filmów czy śledzenia wydarzeń sportowych.

Najnowsze modele wykorzystują sprawdzone rozwiązania techniczne znane z dotychczasowych modeli firmy Samsung, takie jak np. technika Acoustic Beam. Opiera się ona na wykorzystaniu dodatkowych niewielkich otworów umieszczonych w belce głośnikowej, które wzmacniają efekt dźwięku przestrzennego. Dzięki współpracy firmowego Samsung Audio Lab z Harmanem Kardonem są to najbardziej „inteligentne” z dotychczasowych soundbarów Samsunga, które za sprawą dźwięku przestrzennego gwarantują wciągające wrażenia audio w kinie domowym. Wśród nowych rozwiązań zastosowanych w soundbarach Samsung HW-Q70R i HW-Q60R wyróżnia się szczególnie technika Adaptive Sound. Odpowiada ona za analizę treści odtwarzanej na ekranie telewizora i samoczynnie reguluje dź więk tak, aby uzyskać idealne brzmienie dla każdej sceny. Soundbary automatycznie przełączają się w adaptacyjny tryb dźwięku – wystarczy podłączyć telewizor QLED 2019 z w łączonym trybem AI.

Soundbary należące do serii Q oferują także łączność Bluetooth, co pozwala na strumieniowe odtwarzanie muzyki z urządzeń mobilnych. Dodatkowo model HW-Q70R jest kompatybilny z systemami dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X. Dzięki temu oferuje wciągający dźwięk przestrzenny, dotychczas zarezerwowany dla bardziej zaawansowanych modeli Samsunga, takich jak stworzone we współpracy z firmą Harman Kardon ubiegłoroczne soundbary HW-N950 i HW-N850. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technicznych nie wpłynęło jednak na wielkość urządzenia. Model Samsung HW-Q70R wyróżnia się smukłą obudową o wysokości zaledwie 59 mm, dzięki czemu idealnie współgra z telewizorem QLED – także wizualnie.

2019-05-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket