Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ANTHEM

Końcówki mocy MDX-16 i MDX-8

Końcówki mocy

Zaawansowane wzmocnienie strefowe

Firma Anthem wprowadziła do oferty dwa modele końcówek mocy z serii MDX, na bazie których można wygodnie budować nawet najbardziej zaawansowane systemy multiroom. Modele MDX-16 i MDX-8 zostały wyposażone m.in. w najnowszy system korekcji akustyki marki Anthem, czyli ARC Genesis.

Nowe urządzenia marki Anthem zostały stworzone po to, aby zapewnić płynną, wydajną i niezawodną pracę zaawansowanych systemów multiroom i zapewnić im odpowiednio dużą moc do zasilenia poszczególnych stref. Konfi guracja i kalibracja wykorzystuje połączenie internetowe i specjalnie zaprojektowany interfejs. Użytkownik ma możliwość niestandardowej konfi guracji stref, od zmiany ich nazw, po przypisanie odpowiednich wejść. Dla każdej strefy można zainstalować subwoofer i kontrolować go niezależnie.

Na tylnym panelu dostępne są odpowiednie złącza, włącznie z umożliwiającymi mostkowanie, co zapewnia jeszcze więcej mocy. W każdej strefie można włączyć lub wyłączyć korekcję ARC Genesis, aby usłyszeć zalety optymalizacji brzmienia w pomieszczeniu, ustawić częstotliwość, poziom, fazę i polaryzację zwrotnicy.

Seria MDX akceptuje format PCM 24 bit/192 kHz przez cyfrowe złącze optyczne, co pozwala na uzyskanie dużej elastyczności obsługi materiałów źródłowych wysokiej rozdzielczości. Szybkie i wydajne wzmocnienie Ultra-Class-D jest wspierane przez opatentowaną technikę zaawansowanego monitorowania obciążenia, zapewniającą niezawodność i wydajność nawet przy najbardziej wymagających podzespołach.

Producent nie zapomniał również o możliwości aktualizowania oprogramowania sieciowego. Nowe oprogramowanie może zostać pobrane i zainstalowane praktycznie za dotknięciem jednego przycisku.

Model MDX-16 jest urządzeniem 16-kanałowym obsługującym do 8 stref multiroom. Moc tej końcówki wynosi 60 W na kanał (przy impedancji 8 omów). Wśród dostępnych złączy audio w modelu MDX-16 znajdziemy m.in. 2 cyfrowe wejścia koaksjalne i 2 wejścia optyczne. Model MDX-8 charakteryzuje się taką samą mocą, jak MDX- 16. Jest jednak 8-kanałowy i umożliwia obsługę do 4 stref systemu multiroom. Ma jedno cyfrowe wejście optyczne. Możliwości połączenia sieciowego (wejście Ethernet) i wykorzystującego złącze RS-232 zapewniają kompatybilność z wiodącymi systemami automatyki domowej, ze sterownikami dostępnymi dla rozwiązań takich jak Elan, Control 4, Crestron, RTI, Savant czy URC (Universal Remote Control).

Sugerowane ceny modeli MDX-16 i MDX-8 wynoszą odpowiednio 13799 i 9499 zł.

Końcówki mocy
2019-09-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket