Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

OCZYSZCZACZE

- w praktyce

- w praktyce

Plasmacluster Spot – nadmuch kierunkowy

To bardzo użyteczna funkcja w serii oczyszczaczy KC-G i w najnowszym KI-G75EUW. Powoduje ona skuteczne usuwanie uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu ludzkiego, zwierząt, kuchennych itp. oraz bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, takich jak: koszule, garnitury, poduszki, różnego rodzaju butów codziennego użytku, oraz wielu innych. W oczyszczaczach z serii Sharp KC-G60/50EUW i KC-G40EUH zastosowano oddzielny nawiew kierunkowy emitujący strumień jonów o stężeniu 10-krotnie większym w porównaniu ze średnim nawiewem. Kąt nachylenia nadmuchu można ręcznie ustawić (40°, 20° – góra i 20° – dół), więc nadmuch można kierować dokładnie tam, gdzie się chce, np. oczyścić zasłony z dymu lub dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta. W najnowszych testach przeprowadzonych przez firmę Sharp przy wykorzystaniu oczyszczacza KI-G75EUW (42 m2) eliminowane są zapachy: dymu papierosowego w ciągu ok. 55 min.( HD 25000), 90 min. (HD 7000), zapach potu 6 godz. (HD 25000, HD 7000), zapach wilgoci 3 godz. (HD 25000, HD 7000).

Plasmacluster Spot

Oczyszczacze powietrza dla alergików

Te wydajne oczyszczacze Roger i Roger Little marki Stadler Form różnią się wydajnością. Oczyszczacz Roger ma współczynnik CADR 521, a Roger Little 249. Oczyszczacze są przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni odpowiednio 75 i 35 m2. Poziom hałasu jest zależny od trybu pracy od 35 do 65 dB(A). Urządzenia wyróżnia Dual Filter. Jest to połączenie filtra HEPA i filtra z węglem aktywnym. Filtr HEPA usuwa zanieczyszczenia z powietrza, takie jak kurz, pyłki, wirusy, bakterie. alergeny z sierści zwierzęcej, czy odchodów roztoczy i filtruje pyłki. Aktywny węgiel absorbuje gazy obecne w powietrzu (nieprzyjemny zapach, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen, lotne związki organiczne itp.). Skuteczność działania jest potwierdzona certyfikatami ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation). Oba mogą się również poszczycić certyfikatami Energy Star, PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Dodatkowo Roger otrzymał też nagrodę Best in Category Housewares Design Awards 2019.

Oczyszczacze powietrza

OxyFrisch technika oczyszczania powietrza

Oczyszczacz HL-OP-20 marki Haus& Luft jest przeznaczony do pomieszczeń domowych i biurowych o powierzchni do 50 m2. Wyposażony jest w 5-stopniowy system filtracji powietrza OxyFrisch+ z filtrami: wstępnym, z węglem aktywnym, HEPA13, lampą UV i jonizatorem. HL-OP-20 pracuje w czterech prędkościach i trybie auto. Timer pozwala na wyłączenie filtracji po upływie 2, 4 albo 8 godzin. Urządzenie jest sterowane za pomocą pilota i panelu, z możliwością blokady ustawień. Trwałość lampy UV oczyszczacza Haus&Luft HL-OP-20 szacowana jest na 2 lata. Urządzenie ma wymiary 43 × 40 × 15 cm.

OxyFrisch

Stylowy design i komfortowa obsługa z Wi-Fi

Dla tych, którzy nie chcą zajmować się parametrami technicznymi, jednymi z argumentów przy zakupie oczyszczacza powietrza są wzornictwo obudowy, czytelna wizualizacja stanu pracy urządzenia oraz łatwa obsługa. AX40R3030WM marki Samsung jest tego przykładem. Nastrojowe oświetlenie w zmieniających się kolorach: czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim informuje o stanie powietrza. Zaokrąglone krawędzie i wyróżniający się wzorniczo wyświetlacz z dotykowym sterowaniem oraz rączka do przenoszenia zapewniają komfort obsługi. W trybie automatycznym szybkość wentylatora dostosowywana jest do ilości zanieczyszczeń, a w nocnym zmniejszenie szybkości pracy wentylatora zmniejsza poziom hałasu. Timer umożliwia ustawienie czasu pracy (1–12 godzin). Jest możliwość połączenia z Wi-Fi i korzystania z aplikacji SmartThings firmy Samsung.

Stylowy design

Oczyszczacz do dużych powierzchni z Wi-Fi

Najnowszy model marki Webber – AP9800 jest przeznaczony do dużych powierzchni i pokoi o powierzchni ok. 40–100 m2 z wysokimi sufitami, do biur, do salonów sprzedaży itp. CADR urządzenia wynosi 800 m3/h. Oczyszczacz wyposażony jest w filtr HEPA13, jonizator powietrza, tryb nocny, duży czytelny wyświetlacz LCD. Urządzenie ma również tryb turbo do szybkiego oczyszczania powietrza. Wygodę korzystania zapewniają wbudowany timer oraz sygnalizator wymiany filtrów, a transportu cztery kółka. Komfort obsługi zwiększa sterowanie za pomocą smartfona.

Oczyszczacz do dużych powierzchni

Oczyszczacz z opcjami filtrowania powietrza

AF 100 marki Kärcher ma laserowy czujnik pomiaru jakości powietrza. Poziom pyłu zawieszonego PM2.5 jest pokazany na wyświetlaczu przy pomocy kolorów. W wyposażeniu oczyszczacza Karcher AF 100 znajduje się filtr wstępny, a także tak zwany filtr uniwersalny, w skład którego wchodzą filtr HEPA 11, węgiel aktywny oraz elektrostatyczny materiał wiążący cząstki zanieczyszczeń. Urządzenie umożliwia usunięcie z powietrza cząsteczek pyłów zawieszonych, jak również zanieczyszczeń gazowych, takich jak lotne związki organiczne (Voltaile Organic Compounds).

Oprócz z filtra uniwersalnego w ofercie są do wyboru inne filtry :

  • antysmogowy – zawiera filtr HEPA i elektrostatyczny materiał do adsorpcji drobnych cząste,
  • zdrowotny – składa się z tych samych elementów, co filtr antysmogowy oraz ze srebrnej powłoki antybakteryjnej,
  • TVOC (Total Volatile Organic Compounds) – zawiera aktywny węgiel, pochłaniający zanieczyszczenia chemicznymi gazami.
  • antyalergiczny – złożony z kokosowego węgla aktywnego o strukturze plastra miodu.

Oczyszczacz

Elastyczna i nawodniona skóra

Jony Plasmacluster mają wpływ na wygląd skóry. W warunkach naturalnych woda wyparowuje z powierzchni skóry, powodując jej wysychanie. Otoczone wodą jony dodatnie wodoru i ujemne tlenu oddziałują na skórę, wchodząc w interakcję i tworząc tzw. „molekularną wodną osłonę” w warstwie naskórka (keratynowej) skóry. W ten sposób utrzymuje się poziom hydratacji (uwodnienia) skóry, przez co staje się elastyczna i atrakcyjnie wygląda. W testach na grupie kobiet przy wykorzystaniu oczyszczacza Sharp KI-G75EU-W w pokoju 41 m2 uzyskano efekt nawilżonej skóry po 20 minutach działania z wykorzystaniem strumienia jonów HD 25000 i włączoną funkcją nawilżania.

Elastyczna

Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania

Nawilżacz Blapunkt AHS801 wytwarzający mgiełkę wodną został wyposażony w funkcję oczyszczacza powietrza i aromaterapii, lampę UV oraz jonizator. Użytkownik może regulować wilgotność powietrza w zakresie od 40 do 80 proc. Filtr HEPA H13 zatrzymuje pyły PM2,5 i PM10. Oprócz filtra, specjalna lampa UV naświetlając powietrze, eliminuje zarodniki grzybów, wirusów i inne mikroorganizmy,. Usuwanych jest do 99,95 proc. zanieczyszczeń i pyłków, co czyni ten model bardzo przydatnym dla alergików. Wbudowany jonizator ujemnie jonizuje powietrze, co skutecznie niweluje szkodliwy wpływ sprzętu elektronicznego wytwarzającego jony dodatnie. W zestawie znajduje się również pilot. Zbiornik na wodę o pojemności 5 l, filtr żywiczny zmniejszający twardość wody gwarantuje długi czas pracy po jednorazowym uzupełnieniu. Dzięki funkcja timera po maksymalnie 10 godz. urządzenie samo się wyłączy.

Nawilżacz powietrza

Higrometr w pilocie

W nawilżaczu ultradźwiękowym Eva Stadler Form czujnik wilgotności zainstalowano w pilocie. Dzięki temu można go ustawić w miejscu, w którym zależy nam na pomiarze, najlepiej w odległości między 3 i 5 m od nawilżacza. Zdalny czujnik powinien być umieszczony centralnie w pokoju. Jeśli nie jest to możliwe, zaleca się umieszczenie zdalnego czujnika w minimalnej odległości 30 cm od ściany i minimalnej odległości 2 m od okna i otworów wentylacyjnych. Czujnik komunikuje się radiowo z oczyszczaczem po wciśnięciu na pilocie funkcji „higrostat” i przesyła dane do urządzenia. Wartość wilgotności jest podawana na wyświetlaczu. Po naciśnięciu przycisku „Auto” uruchamia się tryb automatyczny, a wraz z nim aktywowana jest technika Adaptive Humidity, utrzymująca pożądaną wilgotność 45 proc. Nawilżacz Eva otrzymał nagrody „Best in Category Housewares Design Awards 2017” i „IF Design 2017”. Jest też wersja Eva little o mniejszych wymiarach i wydajnościach.

Higrometr

Nawilża i jonizuje

Gorenje H17G ma niecodzienny kształt obudowy, wykonanej z metalu i tworzywa i metalu. Ultrasoniczny nawilżacz jest źródłem zimnej pary. W górnej części obudowy wbudowano zbiornik na 1,78 l wody, której poziom możemy obserwować dzięki przezroczystej obudowie. Funkcja jonizacji uruchamia produkcję jonów ujemnych, które powodują, że czujemy się zrelaksowani i ożywieni. Można go postawić w dowolnym miejscu w domu lub biurze, a gumowe nóżki zapewniają stabilność. Dużym, podświetlanym na niebiesko pokrętłem uruchamia się emisję pary i reguluje jej ilość. Urządzenie jest ciche 35 dB(A). Wymiary urządzenia (szer. × wys. × gł.): 34 × 21 × 15 cm, masa 2 kg.

Nawilża

Podłogowy nawilżacz z aromaterpią

Ultradźwiękowy nawilżacz NU20 Aroma jest wyposażony w funkcję aromaterapii). Urządzenie wyróżnia dwuelementowa rurka wylotowa, którą można montować tak, że para będzie wydobywać się na wysokości od 43 do 101 cm od podłogi, Wygodną obsługę zdalną ułatwia także dołączony do zestawu pilot. Dodatkowo wszystkie zmiany ustawień są sygnalizowane dźwiękiem. Urządzenie jest również wyposażone w czujnik wilgotności, a poziom wilgotności, podobnie jak temperaturę, wskazuje czytelny wyświetlacz. Nawilżacz można także zaprogramować, korzystając z funkcji Timer oraz Sleep (tryb nocny). Urządzenie ma szeroki zakres regulacji wilgotności (od 45 proc. do 80 proc.) oraz pojemny zbiornik (6 l), który napełniony wodą, wystarczy na 17 godzin.

Podłogowy nawilżacz

Pułapka na komary

Oczyszczacz Sharp UA-PM50E-B jest bardzo przydatny w miejscach, w których komary są dokuczliwe. Chroni domowników za pomocą pułapki na komary. Pułapka zawiera lampę UV (ultrafioletową) i nietoksyczny wymienny lep o dużej powierzchni mocowany na specjalnych zaczepach, pod tylną osłoną obudowy zawierającej otwory. Specjalnym przyciskiem Moscuito catcher włącza się lampę ultrafioletową. Jej światło wabi komary wraz „kuszącym” je czarnym kolorem obudowy. Poprzez otwory w obudowie dostają się one do wnętrza z lepem, a silny zasysający przepływ powietrza utrudnia im powrót, dzięki czemu komary pozostają na lepie. Dodatkowo na pulpicie są trzy kontrolki LED: włączenia pułapki, włączenia lampy UV i stanu działania lepu (powinien działać 24 godziny na dobę przez 60 dni, po tym czasie trzeba go wymienić).

Pułapka

Pozytywna elektrostatyka

Materiały mogą się elektryzować ładunkami dodatnimi lub ujemnymi w zależności od ich rodzaju. Wszyscy znamy zjawisko elektrostatycznego przylegania odzieży, elektryzowania włosów lub przyciągania drobin kurzu, kiedy przejdziemy po suchym dywanie czy zakładamy koszulę z tworzywa sztucznego. Jest ono groźne także dla elektronicznych urządzeń, które może uszkodzić. Jony Plasmacluster dodatnie i ujemne są w stanie zmniejszyć ładunek elektrostatyczny. Skierowany na naelektryzowany materiał strumień powoduje, że ładunki na materiale będą przyciągać jony o przeciwnych znakach, przez co stają się obojętne. W teście przeprowadzonym przez firmę Sharp (według normy JIS TR C 0027-1) okazało się, że strumień jonów skierowany na płytkę naładowaną do napięcia 5 kV powodował jego zmniejszenie do wartości 0,5 kV do w czasie ok. 2,7 min w wypadku urządzenia KI- -A60 i ok. 13 min w wypadku urządzenia FP-F30 w pomieszczeniu testowym o objętości ok. 41 m3.

Pozytywna

Nawilżacz z filtrem węglowym

W najnowszym ultradźwiękowym nawilżaczu Ravanson UH- 004 zimna mgiełka, wydostaje się dwiema dyszami. Para może być wzbogacona o olejek zapachowy – funkcja aromaterapii. Wydajność zimnej mgiełki to 250–350 ml/h przy głośności 32 dB(A). Zbiornik na wodę o pojemności 4 l wystarczy na 14 godzin pracy, po których urządzenie automatycznie się wyłączy. Nawilżacz także oczyszcza powietrze dzięki węglowemu filtrowi. Można skorzystać z 12-godzinnego timera. Wygodną obsługę z kanapy zapewnia pilot. Dodatkowo wyświetlacz pokazuje temperaturę i czas. Zalecana powierzchnia pomieszczenia, w którym ma pracować nawilżacz, wynosi 20–30 m2.

Nawilżacz

Wykrywa pyły PM1.0, PM2.5, PM10

Czujnik laserowy w oczyszczaczu AX60R5080WD marki Samsung wykrywa ultradrobne cząstki o wielkości nawet 0,3 µm (co odpowiada normie PM1.0), które są zatrzymywane na filtrze HEPA13. Dodatkowo czujnik gazu wykrywa lotne związki organiczne, żywice formaldehydowe, benzen, amoniak, toluen i przykre zapachy, które są usuwane przez filtr dezodorujący. Wyświetlacz pokazuje wartości stężenia pyłów PM1.0, PM2.5, PM10 w postaci liczb lub wizualnie – za pomocą 4-kolorowego wskaźnika zanieczyszczeń. Oczyszczacz może współpracować z aplikacją SmartThings. W użytkowaniu wygodny jest tryb pracy automatyczny i nocny. CADR: 455 m3/h.

Wykrywa
2019-09-03

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket