Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MIELE

„Inteligentne” urządzenia na IFA 2020

„Inteligentne” urządzenia

Berlińskie targi IFA miały w tym roku wyjątkową formułę. Na wydarzeniu nie mogło jednak zabraknąć jednego z czołowych niemieckich producentów AGD – firmy Miele.

Doskonałą okazją do przedstawienia tegorocznych nowości była konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Zarządu firmy zaprezentowali najnowsze cyfrowe rozwiązania kulinarne, takie jak Cook Assist, Smart Food ID i Smart Browning Control. Przedstawiciele Miele poinformowali również dziennikarzy o aktualnej sytuacji biznesowej firmy. W 2020 r. firma osiągnęła poziom sprzedaży o 2 proc. wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, mimo znacznych spadków w marcu i kwietniu, które miały związek z pandemią koronawirusa. Nowością w ofercie Miele, zaprezentowaną podczas targów IFA 2020, są pralki i suszarki należące do linii ModernLife. Dostępne już w Polsce urządzenia mają wbudowany moduł Wi-Fi i potrafią komunikować się ze sobą (więcej o tych urządzeniach piszemy w dziale nowości niniejszego wydania magazynu „InfoProdukt” na str. 52). „Inteligentny” system CookAssist, wykorzystujący aplikację mobilną, pomaga w przygotowywaniu potraw na płycie indukcyjnej. Sprawia, że smażenie czy gotowanie jest nie tylko łatwiejsze, ale także bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Funkcja Smart Food ID dostępna jest natomiast w nowych piekarnikach Miele wyposażonych w kamerę identyfikującą potrawy i ułatwiającą proces pieczenia. Dzięki temu piekarnik może automatycznie dobrać program do produktu lub dania, które w nim umieścimy. Rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji umożliwia identyfikację ponad 20 potraw, a z czasem jest w stanie nauczyć się rozpoznawać jeszcze więcej. Trzecie z wymienionych rozwiązań, czyli Smart Browning Control, również wykorzystuje kamerę zamontowaną w komorze piekarnika. Dzięki niemu możemy np. przyrządzić idealnie wypieczoną pizzę, ponieważ kamera używana jest do kontroli poziomu zarumienienia przygotowywanej potrawy. Wśród nowości produktowych, jakie zaprezentowano na targach, znalazł się też m.in. „inteligentny” model pralkosuszarki z serii WT1, który przy odpowiednio dobranych programach pozwala na pranie i suszenie w mniej niż godzinę (funkcja SingleWash&Dry). Urządzenie oferuje również rozwiązanie QuickPowerWash&Dry, zapewniające szybkie pranie i suszenie do 4 kg odzieży w niecałe 3 godz. Niemiecki producent zaprezentował także nowe, niezwykle efektywne zmywarki z serii G 5000 SL. Wyróżniają się one wyjątkową elastycznością przy załadunku i umożliwiają skuteczne mycie naczyń w mniej niż godzinę, a do tego zużywają znacznie mniej wody.

Na spotkaniu z dziennikarzami Miele zaprezentowało również nowe produkty z sektora małego AGD, w tym m.in. wolnostojące ekspresy do kawy CM6 MilkPerfection. W konferencji prasowej wziął także udział Maximilian Lössl, CEO Agrilution, spółki zależnej Miele, która reprezentuje sektor rolnictwa wertykalnego i wprowadza tę pionierską koncepcję do domów użytkowników

„Inteligentne” urządzenia

Jedną z rewolucyjnych nowości zaprezentowanych przez Miele na IFA 2020 był piekarnik z kamerą, dzięki której urządzenie identyfikuje to, co zostało umieszczone w komorze urządzenia i dobiera automatycznie odpowiedni program pieczenia.

„Inteligentne” urządzenia

Aplikacja na smartfon lub tablet wykorzystywana przez asystenta gotowania CookAssist prowadzi użytkownika przez cały proces smażenia lub gotowania krok po kroku.

„Inteligentne” urządzenia

Zmywarki Miele z linii G 5000 SL wykorzystują technikę EcoPower, która do pełnego cyklu zmywania wykorzystuje zaledwie 6 l wody.

„Inteligentne” urządzenia

Tegoroczną konferencję prasową poprowadzili dr Reinhard Zinkann – dyrektor wykonawczy i współwłaściciel firmy (na zdj. z prawej) oraz dr Axel Kniehl – dyrektor marketingu i sprzedaży w Miele.

2020-09-26

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket